ताईवान् माथी हमला गर्ने योजनामा अभ्यास समेत गरेका थिए चिनियाँ सेना

114

एजेन्सी –  चीन र ताइवानबीच द्वन्द्व सुरु भएको थियो ।  चीनले ताइवानको राजधानी ताइपेईमा रहेको राष्ट्रपतिको कार्यालयमा आक्रमण गर्ने तयारी गरेको थियो ।  यसका लागि चिनियाँ सेनाले भित्री मङ्गोलियाको मरुभूमिमा रहेको ताइवानी राष्ट्रपतिको कार्यालयको ठ्याक्कै प्रतिलिपि बनाएको थियो, जहाँ चिनियाँ सेनाका सैनिकहरूले आक्रमण अभ्यास गरेका थिए ।

एउटा्  समाचारको अनुसार मार्च २०२१ मा चिनले यो योजना बनाएको थियो जुन अक्टोबरमा तयार भयो।  चिनियाँ सरकारले आफ्ना सैनिकहरूलाई वास्तविक आक्रमणको रूपमा तयार पारेको चाहन्छ।  यस्तो भएको यो पहिलो पटक भने होइन ।  यसअघि पनि सन् २०१५ मा ताइवानसँगको द्वन्द्वका बेला चिनियाँ सेनाले इनर मंगोलियामा अभ्यास गरेको थियो ।
रक्षा विश्लेषक जोसेफ वेनले साझा गरेको चिनियाँ कदमको यो  स्याटेलाइट तस्बिर हो।  (फोटो: एक्स/जोसेफ वेन)
त्यहाँ धेरै भवनहरूको प्रतिकृति बनाइएको थियो।  उनीमाथि आक्रमणको अभ्यास गरिएको थियो ।  यो दाबी एक ताइवानी रक्षा विश्लेषकले गरेका छन्।  उनले आफ्नो सोसल मिडिया ह्यान्डलमा चीनको यो कारबाहीको तस्विर शेयर गरेका छन् ।  यो स्याटेलाइट छवि २६ मार्च २०२४ को हो।  जसमा बोआइ विशेष क्षेत्रको नक्सा देखिन्छ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.