पाकिस्तानको बलुचिस्तान ग्वादर बन्दरगाहमा आतंकवादी हमला

73

पाकिस्तानमा आक्रमणको शृङ्खला रोकिएको छैन।  हालै बलुचिस्तानको ग्वादर बन्दरगाहमा आतंकवादी हमला भएको थियो र अहिले बलुचिस्तानमा रहेको पाकिस्तानको दोस्रो ठूलो नौसेना एयर स्टेसनमा ठूलो हमला भएको छ।  मिडिया रिपोर्टका अनुसार यो हमला बलुचिस्तानको तुर्बतमा रहेको पीएनएस सिद्दीकी नौसेना एयर स्टेशनमा भएको थियो।  सशस्त्र लडाकुहरूले नौसेना स्टेशनमा आक्रमण गरेका छन्।  धेरै ठाउँमा विष्फोट भएको खबर पनि आएको छ ।

प्रतिबन्धित संगठन बलुचिस्तान-लिबरेशन-आर्मी (बीएलए) को माजिद ब्रिगेडले आक्रमणको जिम्मेवारी लिएको छ।  उनले आफ्ना लडाकुहरु एयर स्टेसनमा प्रवेश गरी अन्धाधुन्ध गोलीबारी गरिरहेको बताएका छन् ।  वास्तवमा, माजिद ब्रिगेडले बलुचिस्तान प्रान्तमा चीनको लगानीको विरोध गर्दछ र चीन र पाकिस्तानले यस क्षेत्रको स्रोतको दोहन गरेको आरोप लगाएको छ।बलुचिस्तान पोस्टको रिपोर्टका अनुसार अचानक भएको यो हमलापछि तुर्बतका जिल्ला स्वास्थ्य अधिकारीले अस्पतालमा आपतकाल लगाएका छन् ।  सबै चिकित्सकलाई तत्कालै ड्युटीमा पठाउन भनिएको छ ।  तुर्बातमा भएको यो आक्रमण यस हप्ताको दोस्रो र बीएलए माजिद ब्रिगेडको यो वर्ष तेस्रो आक्रमण हो।

Leave A Reply

Your email address will not be published.