पाकिस्तानमा गोलाबारीपछि सीमा क्षेत्रमा भयभीत जनता

43

साम्भा । अन्तर्राष्ट्रिय सीमामा पाकिस्तानी अधिकारी र सीमा सुरक्षा बलहरू बीच रातभर अकारण गोलीबारी भएको थियो। ‘म मेरा बच्चाहरूलाई लिएर स्टोर कोठामा गएँ। गोलीबारी रोकिँदा हामी बिहानसम्म त्यहाँ सुतेका थियौं,’ जम्मु र काश्मीरको साम्बा जिल्लाका एक स्थानीयले भने।

विद्यालय प्रशासनले आफ्ना बालबालिकालाई नजिकैको गाउँमा लैजान जानकारी गराएको स्थानीयले बताएका छन्। स्थानीय बासिन्दा नरेन्द्र कौरले एएनआईलाई भने कि गोलीबारी बुधबार राति सुरु भएको थियो।

‘रातबाट गोलीबारी सुरु भयो। करिब ४ बजे गोली चलेको थाहा पायौं। हामी हाम्रा बच्चाहरूसँग स्टोर कोठामा रातभर भुइँमा बस्यौं,’ छोराछोरीलाई स्कुल लैजान दुईपाङ्ग्रे सवारीसाधन चढेर आएकी कौरले थपिन्, ‘हाम्रो गाउँ सिमाना नजिक भएकाले आज यहाँ बस नआउने विद्यालय प्रशासनले जानकारी गरायो। हामी हाम्रा छोराछोरीलाई नजिकैको गाउँमा लैजाँदैछौं।’

अर्को स्थानीयले एएनआईलाई बताए कि उनी बिहान २-२.३० बजेतिर बीएसएफ र रेन्जरहरू बीचको भारी गोलाबारीको साक्षी थिए। ‘त्यहाँ भारी गोलीबारी भएको थियो (बीएसएफ सेना र पाकिस्तान रेंजर्स बीच)। पाकिस्तानी सेनाले बिना उत्तेजित फायरिङ गरेको र घरभित्रै बसेपछि स्थानीयहरू त्रसित भएका थिए,’ स्थानीयले एएनआईलाई भने।

जम्मु काश्मीरको रामगढ सेक्टरमा अन्तर्राष्ट्रिय सीमा नजिक तैनाथ पाकिस्तानी रेंजर्सले गरेको अप्रत्याशित गोलीबारीमा बिहीबार सीमा सुरक्षा बल (बीएसएफ) का एक जवानको मृत्यु भएको छ।

एक विज्ञप्तिमा बीएसएफले रामगढ सेक्टरमा तैनाथ गरिएका आफ्ना कर्मचारीहरूमाथि रातको समयमा पाकिस्तानी रेंजर्सले अप्रत्याशित गोलीबारीको सहारा लिएपछि उपयुक्त तरिकामा जवाफ दिएको जनाएको छ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.