ज्योतिष सम्राट पंडित पुरुषोत्तम दुबे सहित चार पंडित भारतमा सम्मानित

59

वीरगञ्ज, ९ माघ

भारत नेपाल मैत्री कार्य समूहका केन्द्रीय महासचिव पण्डित पुरुषोत्तम दुबे र विश्व ज्योतिष महासंघका एसिया उपाध्यक्ष ज्योतिष सम्राट दुबेको नेतृत्वमा चार सदस्यीय टोली भारतको कलकत्तामा हुने अन्तर्राष्ट्रिय ज्योतिष सम्मेलनमा सहभागी हुन गएको हो । जनवरी २२/२३ जनवरी, विद्यावारिधिको अन्त्यमा त्यस अवसरमा सम्मानित गरिएको छ। उनलाई सन् १९९९ देखि हालसम्म विभिन्न सम्मेलनमा दर्जनौं पुरस्कार प्रदान गरिएको छ जसमा २०११ मा दिल्लीमा ज्योतिष सम्राट पुरस्कार प्रदान गरिएको थियो।

अब यसपटक उनले ज्योतिषमा विद्यावर्धि प्राप्त गर्नुलाई नेपालको ज्योतिष क्षेत्रमा दुबे जीको उत्साह र जीवनको समर्पणको परिणाम मानिन्छ। यससँगै दुबे भारत र नेपालबीचको सम्बन्धलाई निरन्तर मजबुत बनाउन प्रयासरत युवा सामाजिक कार्यकर्ता हुन्। उक्त सम्मेलनमा नेपालका अन्य टोली सदस्यहरूमध्ये विश्व ज्योतिष महासंघका मधेश प्रदेश अध्यक्ष दिलीपकुमार उपाध्याय (नारायण बाबा) र महासचिव स्वामी राजीव रञ्जन भारद्वाजले ज्योतिष विद्या अन्तर्राष्ट्रिय गौरव पुरस्कार २०२३ र सदस्यका रूपमा ग्रहण गर्नुभएको थियो । विद्या वरिधिको अन्त्यमा युवराज कोइराला जीलाई सम्मान गरिएको थियो भने सम्मेलनमा भारत तथा विदेशका हजारौं ज्योतिषीहरुको सहभागिता रहेको थियो ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.