भारतको जम्मुमा अबैध बसोबास गर्ने रोहिङ्या मुस्लिम पक्राउ

40

जम्मु र कश्मीर पुलिसले मंगलबार सात दम्पतीहरू सहित ५० भन्दा बढी व्यक्तिहरूलाई हिरासतमा लिए वा जम्मुमा अवैध रूपमा बसोबास गर्ने रोहिंग्या आप्रवासीहरूलाई आश्रय दिने र सहयोग गर्नेहरू विरुद्धको ठूलो अपरेसनको रूपमा पक्राउ गरेको छ।  प्रहरीले यो जानकारी दिएको हो ।

प्रहरी महानिरीक्षक, जम्मू क्षेत्र, आनन्द जैनले मंगलबार साँझ एक पत्रकार सम्मेलनमा राष्ट्रिय सुरक्षा सुनिश्चित गर्न र जम्मू कश्मीरका बासिन्दाहरूको हितको रक्षा गर्ने उद्देश्यका साथ दिनभरको अभियानमा करिब १२ एफआईआर दर्ता गरिएको जानकारी दिए। ।  उनले जम्मू सहरका ३० रोहिंग्या बस्तीमा खोजीका क्रममा ३० जनाभन्दा बढीलाई सोधपुछका लागि हिरासतमा लिइएको बताए ।

प्रहरीले यसअघि किश्तवाड, रामबन, पुन्च र राजौरी जिल्लाबाट २१ जनालाई पक्राउ गरेको थियो भने डोडामा १० रोहिंग्या र बंगलादेशी नागरिकविरुद्ध मुद्दा दर्ता गरिएको थियो।  जम्मू-साम्बा-कठुआ क्षेत्रका उपमहानिरीक्षक (डीआईजी) शक्ति पाठकले यहाँ रोहिंग्या बस्ती बाहिर पत्रकारहरूलाई भने, “केही स्थानीय मानिसहरूले आप्रवासीहरूलाई बसोबास गर्न आफ्नो जग्गा उपलब्ध गराएको छ।  हामीले अनुसन्धान गर्दैछौं र यो गर्ने व्यक्तिहरूको पहिचान गर्दैछौं।

अभियानको नेतृत्व गरिरहेका पाठकले भने कि जम्मु सहरका सात प्रहरी चौकीको क्षेत्राधिकार अन्तर्गत करिब ३० ठाउँमा खोजी गरिएको थियो।  अधिकारीले खोजीका क्रममा अवैध रूपमा प्राप्त भारतीय कागजातहरू जस्तै प्यान कार्ड, आधार कार्ड, बैंक कागजातहरू र अन्य अपराधजन्य सामग्रीहरू बरामद भएको बताए।

यसअघि प्रहरी प्रवक्ताले भनेका थिए कि जम्मू जिल्लाका विभिन्न ठाउँमा खोजी पछि सतवारी, त्रिकुटा नगर, बाग-ए-बहु, चान्नी हिम्मत, नोवावाद, डोमाना र नगरोटाका प्रहरी थानाहरूमा एफआईआर दर्ता गरिएको थियो।  किश्तवाडको दाछान इलाकाबाट पक्राउ परेका १३ जनामध्ये ६ जना पुरुष र उनीहरुका रोहिंग्या श्रीमती समेत रहेका छन् ।रामवन जिल्लाको धरमकुण्ड प्रहरी चौकी इलाकामा एक दम्पतीसहित चार जनालाई पक्राउ गरिएको छ ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.