निमोनियाबाट चिनियाँ बालबालिकाको स्वास्थ्यमा गम्भीर असरबाट चीन चिन्तीत

44

बेइजिंग, एजेन्सी । चीनमा गम्भीर प्रकृतिका निमोनियाबाट बालबालिकाहरुको स्वासप्रश्वासमा गम्भीर असर परिरहदा चिनियाँ अधिकारीहरु चिन्तीत बनेका छन् ।
चिनियाँ बालबालिकामा माइकोप्लाज्माबाट हुने निमोनियामा कमी आएपछि फ्लू, एडेनोभाइरस र रेस्पिरेटरी सिन्सिटियल भाइरस लगायत श्वासप्रश्वास सम्बन्धी रोगहरूमा बृद्धि हुने चेतावनी दिएका हुन् ।
यी रोगजनकहरूको संक्रमण फैलिदै गएकोमा अहिले र अर्को बर्षको बीचमा ठूलो प्रकोप निम्त्याउन सक्ने चिन्ता व्यक्त स्वास्थ्य अधिकारीहरुले गरेको छ । स्वास्थ्य विज्ञहरू विश्वास गर्छन् कि अपराधी सम्भवतः नयाँ रोगजनक नभई अवस्थित कीटाणु हो । माइकोप्लाज्मा, बच्चाहरूमा निमोनिया निम्त्याउने एक सामान्य रोगजनक, चीनमा एन्टिबायोटिकहरूको उच्च स्थानीय प्रतिरोध छ ।
चीनले बालबालिकामा माइकोप्लाज्माको कारण निमोनियामा भएको बृद्धिले इबिंगको लक्षण देखाएको तर चेतावनी दिएको छ कि कोविड प्रतिबन्ध पछि मुख्य भूमिको पहिलो जाडोमा श्वासप्रश्वाससम्बन्धी अन्य रोगहरूले व्यापक जनसंख्यालाई कडा असर गर्ने सम्भावना रहेको हुँदा सावधानी पूर्वक रहन एडभाइजरी जारी गरिएका छन् ।

श्रोतः द टाइम्स अफ इण्डिया

Leave A Reply

Your email address will not be published.