अमेरिकाले चीनको सिनजियाङ क्षेत्रबाट आयात हुने वस्तुमा प्रतिबन्ध लगाएको छ

53

अमेरिकाले चीनको सिनजियाङ क्षेत्रबाट आयात हुने वस्तुमा प्रतिबन्ध लगाएको छ । रिपोर्टका अनुसार अब चिनियाँ कम्पनीहरूले सिनजियाङ क्षेत्रका सामान अमेरिकालाई बेच्नका लागि जबरजस्ती श्रमबाट बनाइएको होइन भनेर प्रमाणित गर्नुपर्नेछ। अमेरिकी अधिकारीहरूले सिनजियाङ क्षेत्रमा अल्पसंख्यक उइगर मुस्लिमहरूलाई गिरफ्तार गरी काम गर्न बाध्य पारिएको बताएका छन्।

सिनजियाङ क्षेत्रका धेरै उत्पादनहरू पहिले नै अमेरिकामा प्रतिबन्धित छन्, कपास र टमाटरहरू। जुन २१ देखि लागू भएको उइघुर जबरजस्ती श्रम रोकथाम ऐन (UFLPA) ले सबै आयातमा प्रतिबन्ध विस्तार गर्नेछ। अमेरिकी रिपब्लिकन सिनेटर मार्को रुबियो, डेमोक्र्याट सिनेटर जेफ मर्केल र अन्य दुई सांसदहरूले भनेका छन् कि कांग्रेस राष्ट्रपति जो बिडेन र उनको प्रशासनसँग ऐतिहासिक कानूनलाई पूर्ण र कडाईका साथ लागू गर्नका लागि काम गर्न तयार छ।

चीनले सिनजियाङमा लाखौं मुस्लिम अल्पसंख्यकलाई कैद गरेको छ ?

रिपोर्टहरूले सुझाव दिदै आएको छ कि चीनले सिन्जियाङ क्षेत्रमा अल्पसंख्यकहरूको ठूलो जनसंख्यालाई नजरबन्द शिविरहरूमा राखेको छ, तर बेइजिङले यसलाई निरन्तर अस्वीकार गर्दै आएको छ। अप्रिल 2017 देखि, चीनले सिनजियाङमा १० लाख भन्दा बढी उइगर र अन्य मुस्लिम अल्पसंख्यकहरूलाई कैद गरेको छ, अमेरिकी कांग्रेसका अनुसार। रिपोर्टहरूले चीनले यी हजारौं कैदीहरूलाई न्यूनतम पारिश्रमिक वा कुनै पारिश्रमिक बिना काम गर्न लगाउँदछ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.